Είμαστε μια ομάδα ενθουσιασμένων με την εκμάθηση γλωσσών που έχουν χρησιμοποιήσει σχεδόν κάθε διαθέσιμη εφαρμογή εκεί έξω. Και είμαστε μεγάλοι οπαδοί της χρήσης τεχνασμάτων μνήμης για την εκμάθηση νέων λέξεων. Έτσι, μπορείτε να φανταστείτε πόσο απογοητευμένοι ήμασταν όταν εκείνη η εφαρμογή (ξέρετε ποια 😉) έριξε τη λειτουργία μνημονικών.
Αλλά hey, σκεφτήκαμε γιατί να μην δημιουργήσουμε έναν υπέροχο νέο τρόπο για να επαναφέρουμε τα μνημονικά; Και κάπως έτσι πήραμε την ιδέα της πλατφόρμας Memocity, όπου η εκμάθηση γλωσσών όχι απλώς πιο αποτελεσματική, αλλά και πολύ πιο διασκεδαστική!
Είμαστε πιο άπταιστοι στον κώδικα παρά στο να ποζάρουμε, αλλά αυτές είναι οι καλύτερες φωτογραφίες που μπορούσαμε να πάρουμε! 😊